Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/tubartek/domains/piatapieczec.kdm.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/tubartek/domains/piatapieczec.kdm.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Trochę historii

DrukujEmail

Pomysł stworzenia zespołu religijnego zrodził się latem 2000 roku. Próby rozpoczęły się jednak dopiero na wiosnę 2001 roku. Początkowo zespół liczył cztery osoby, a dokładnie tworzyły go dziewczyny: Iza, Mirka, Marta i Agnieszka („Żysia”). Zespół powstał i do 2005 roku działał przy parafii p.w. bł. Michała Kozala w Gnieźnie i był związany z działającą tu do dziś grupą Odnowy w Duchu Świętym. Na początku jego działalność wiązała się z aktywnym uczestniczeniem w śpiewie podczas parafialnej Mszy Świętej.

Z roku na rok, do zespołu przybywali nowi członkowie. Równocześnie zespół poszerzał swoją działalność. Wraz ze swoim duchowym opiekunem ks. Sławomirem Rachwalskim, w roku 2002 członkowie zespołu rozpoczęli działalność ewangelizacyjną. Zespół zaczął koncertować pod nazwą „Piąta Pieczęć”. Prawie każdy koncert ewangelizacyjny, w różnych miejscach Archidiecezji Gnieźnieńskiej, rozpoczynał w parafiach cykl spotkań zwanych Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.

Przełomowym momentem w  życiu zespołu był rok 2004, kiedy to nastąpiło połączenie  „Piątej Pieczęci” z zespołem "Porażka" [OoH]. Dziś zespół liczy kilkanaście osób (skład zespołu). Są to osoby pracujące, studiujące, uczące się w liceum itp.

Obecnie zespół angażuje się w różne uroczystości odbywające się na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej i poza nią. Oprócz uczestnictwa we Mszy św., ślubach, zespół cały czas ewangelizuje poprzez koncerty, przygotowuje co roku Misteria Wielkopostne, kolęduje, bierze udział w rekolekcjach, wspiera grupę „Przemienienie” związaną z osobami niepełnosprawnymi. Zespół wziął również udział w Dniu Jedności Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Forum Młodych (kwiecień 2005), Archidiecezjalnym Kongresie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich (maj 2005), oraz już po raz drugi grał na Spotkaniu Młodych Charyzmatyków (październik 2005). Od listopada 2005 roku Piąta Pieczęć dba o oprawę muzyczną comiesięcznych Eucharystii połączonych z modlitwą o uzdrowienie (ostatnia niedziela miesiąca w kościele oo. Franciszkanów o godzinie 18). Zagraliśmy koncerty w Chodzieży, Szamocinie i Rogoźnie (wrzesień2006). We wrześniu 2007 śpiewaliśmy i chwaliliśmy Pana na Krajowym Kongresie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w Częstochowie. Jednym z sukcesów było pełnienie funkcji diakonii muzycznej na Ogólnopolskim Kongresie Odnowy w Duchu Swietym w Częstochowie w roku 2008. Zespół cały czas konceruje w rożnych zakątkach Polski. Ostatnim sukcesem zespołu jest nagrana w listopadzie, a wydana w grudniu 2009 roku płyta "Cud Bożego Narodzenia".


Więcej o Ewangelizacji, Odnowie w Duchu Świętym i Piątej Pieczęci w artykułach:

Przewodnik Katolicki:

Uczniowie Chrystusa
- Rozmowa z księdzem Sławomirem Rachwalskim, diecezjalnym koordynatorem Ruchu Odnowy w Duchu Świętym,
Święto lektorów
- Relacja z Dnia Lektora w 2004 roku, w czasie którego Piąta Pieczęć zagrała koncert ewangelizacyjny,
W hołdzie Janowi Pawłowi II
- Jak w Gnieźnie muzyką i słowem uczczono pamięć Ojca Świętego Jana Pawła II,
Norbertańskie Dni Młodych
- Relacja z Dni Młodych w Strzelnie, gdzie zagraliśmy koncert ewangelizacyjny,
W mocy Ducha Świętego
- O gnieźnieńskiej Odnowie...
Młodzi - charyzmatyczni
- Relacja z VIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Charyzmatyków,
Piąta Pieczęć
- Próba na tydzień przed koncertem 17 marca w kościele na Winairach... Pani redaktor na próbie w Lamusie. :]

joomla template